'In de Leeuwenhoek' - Het verzorgingstehuis
Aflevering 1
In de eerste aflevering over verzorgingshuis De Leeuwenhoek in hartje Rotterdam wordt een logeerkamer ingericht voor schrijver Hugo Borst en theatermaker Adelheid Roosen.
Een maand lang verblijven ze op een gesloten afdeling tussen mensen met dementie. Hugo ontfermt zich over voetballiefhebber André Haak en Adelheid wordt vriendinnen met Wil den Exter. Filosoof/arts Bert Keizer, specialist in ouderenzorg komt op bezoek. Het blijkt best moeilijk om iemand met dementie een goede dag te bezorgen. Om leven in de brouwerij te brengen gaat de hele afdeling naar de kapper en wordt er een rode loper voor ze uitgerold.
meer in de leeuwenhoek
In De Leeuwenhoek
Adelheid Roosen en Hugo Borst onderzoeken hoe je je zo goed mogelijk kunt voorbereiden op de dood. Want hoe krijg je het eigenlijk voor elkaar om 'goed' te sterven?