Niet meer willen leven
Coen Verbraak in gesprek met mensen wiens geliefden uit het leven stapten.
Wat zet iemand aan tot suïcide? We denken vaak dat mensen vast diep ongelukkig waren, is dat altijd zo? Hoe komt het dat mensen niet meer willen leven? Voor de meesten lijkt het leven de moeite waard, maar sommigen lijken de gedachten van somberheid niet de baas te worden. Hoe is het om daar, schijnbaar machteloos, naast te staan? Blijf ernaar vragen, wordt gezegd, maar hoe doe je dat? Daar praat Coen Verbraak in De publieke tribune over met mensen wiens geliefden uit het leven stapten en er schuift een psychiater aan.
Denk je aan zelfdoding, of maak je je zorgen om iemand anders? Neem dan 24/7 gratis en anoniem contact op met 0800-0113 of chat op 113.nl
Presentatie: Coen Verbraak
Redactie: Noah van Diepen en Adinda Hijl
Eindredactie: Sigrid Muusse
Te gast in deze uitzending
Yoeri van Haaften
Yoeri van Haaften is de man van Annemarie Litjens, die in april 2025 overleed aan een ernstige depressie. Zij stapte zelf uit het leven.
Chantal Frederiks
Chantal Frederiks verloor haar man Erwin in 2014 door zelfdoding.
Aartjan Beekman
Aartjan Beekman is psychiater en hoogleraar aan het
VUmc. Hij was tevens voorzitter van de commissie die recent de Richtlijn
Suïcidepreventie vernieuwde.