Humor in bange dagen
Coen Verbraak in gesprek met drie cabaretiers en de oprichter van de satirische nieuwswebsite De Speld. Wat is de kracht van humor in bange dagen?
Oorlogen en politieke chaos zijn aan de orde van de dag. We rollen van de ene crisis in de andere. Voor cabaretiers en satirici moeten het hoogtijdagen zijn. Wat is de kracht van humor in bange tijden?
In ‘De publieke tribune’ gaat Coen Verbraak in gesprek met drie cabaretiers: Niels van der Laan, Lisa Loeb en Tim Fransen. En met de oprichter van De Speld Jochem van den Berg. Hoe maken ze van een uitzichtloze situatie toch een goeie grap? En wat is dankbaar materiaal in een wereld vol conflict?
Presentatie: Coen Verbraak
Redactie: Nico Kuppens
Eindredactie: Sigrid Muusse
Te gast in deze uitzending
Jochem van den Berg
Jochem van den Berg is oprichter en hoofdredacteur van De Speld, het satirische online nieuwsblad dat sinds 2007 scherp commentaar levert op politiek en maatschappij.
Lisa Loeb
Lisa Loeb is cabaretière, schrijver, presentator en activist. Ze schrijft columns, nieuwsbrieven (Onder de Loeb) en boeken. Haar nieuwe boek 'Fopfeminisme' verschijnt in mei.
Niels van der Laan
Niels van der Laan is cabaretier, presentator, en mede-maker van het satirische programma Even tot Hier. Hij is bekend als Hoofdpiet in het Sinterklaasjournaal en werkt al 25 jaar samen met Jeroen Woe.
Tim Fransen
Tim Fransen is cabaretier, filosoof en schrijver. In 2024 verscheen zijn boek ‘In onze tijd. Leven in het Calamiteitperk'. Hij toert momenteel door het land met zijn show 'Onbekommerd'.