Hormonen op hol
Coen Verbraak in gesprek met twee vrouwen en een gynaecoloog over hormoongerelateerde klachten bij vrouwen.
Depressieve gevoelens, agressie, slapeloosheid en soms zelfs suïcidale gedachten; Hormonale schommelingen rond de menstruatie en tijdens de overgang zorgen bij een groep vrouwen voor ernstige mentale klachten. Zo lijdt een op de twintig vrouwen aan PMDD, een stemmingsstoornis die samenhangt met hormonen. En 80 procent van de vrouwen in de
In 'De publieke tribune' spreekt Coen Verbraak met twee vrouwen die worstelen met hevige klachten in de overgang en tijdens hun menstruatiecyclus. Wat ervaren deze vrouwen? En voelden zij zich gehoord toen ze hulp zochten? Ook schuift gynaecoloog Dorenda van Dijken aan. Ze is dertig jaar werkzaam als gynaecoloog en specialiseerde zich in hormonale problematiek bij vrouwen. Op speciale, door haar opgezette poli's ziet zij vrouwen wiens levens door de hormonen compleet op zijn kop staan.
*** Denk je aan zelfdoding? Of heb jij iemand in je omgeving waar je je zorgen om maakt? 113 is er voor je. Praten over zelfmoordgedachten helpt en kan anoniem: chat via 113.nl, bel 113 of bel gratis 0800-0113. ***
Presentatie: Coen Verbraak
Redactie: Marit Willemsen
Eindredactie: Sigrid Muusse
Te gast in deze uitzending
Rebecca Lombaers
Rebecca Lombaers (45) zit in de perimenopauze. Zij heeft zes jaar met klachten rondgelopen voor die als zodanig werden herkend. Nu krijgt ze hormoontherapie en dat helpt haar enorm.
Jill van den Berg
Jill van den Berg (31) heeft sinds haar 21ste last van PMDD-klachten. Die zijn in de loop der jaren verergerd, waarbij ze in juni zelfs suïcidale gedachten had. Goede hulp bleef lang uit.
Dorenda van Dijken
Dorenda van Dijken (67) is al meer dan dertig jaar werkzaam als gynaecoloog en heeft zich gespecialiseerd in endocrinologie (specialisme voor stofwisseling en hormonen), met een sterke focus op hormonale problematiek bij vrouwen.