COA in de Knel

Coen Verbraak in gesprek met medewerkers van het COA over de opvang van asielzoekers in Nederland en hun werk bij het COA.

Beluister de podcast

Asielcrisis of opvangcrisis; het water staat het COA hoe dan ook aan de lippen. Wat betekent het om te werken aan een taak die soms onhaalbaar lijkt? Met een dwangsom voor elke dag dat er te veel asielzoekers in Ter Apel verblijven en een reeks asielmaatregelen vanuit het kabinet, lijkt de situatie kritiek. Hoe is het om mensen op te vangen en geen vaste plek te kunnen bieden? En: hebben we nog wel een goed beeld van de dagelijkse realiteit in een opvanglocatie? 

Als uitvoerend orgaan manoeuvreert het COA tussen gemeenten, rijk, omwonenden en bewoners. Hoe behouden medewerkers hun bevlogenheid met een schaarste aan opvangplekken? Hoe speelt het dagelijks leven zich af in een asielzoekerscentrum? In deze aflevering van De Publieke Tribune gaat Coen Verbraak in gesprek met medewerkers van het COA. Hoe faciliteren zij een verblijf voor mensen in afwachting van een toekomst, hier of elders?

Presentatie: Coen Verbraak
Redactie: Noah van Diepen en Adinda Hijl
Eindredactie: Bram Vollaers

Te gast in deze uitzending

    Movita Scherf

    Adjunct-projectmanager capaciteit

    Movita Scherf werkt al 28 jaar voor het COA in verschillende functies. Zij is sinds januari adjunct-projectmanager capaciteit.

    Esther Bosgra

    Adjunct-regiomanager Midden-Zuid

    Esther Bosgra is adjunct-regiomanager van Zuid-Holland, Utrecht en Gelderland.

    Huub Wilbrink

    Strategisch adviseur capaciteit

    Huub Wilbrink werkt al zeven jaar bij het COA als strategisch adviseur capaciteit.

    Paula Lambeck

    Regiomanager Ter Apel

    Paula Lambeck is sinds mei 2024 regiomanager van Ter Apel.