OBA Live

vrijdag, 20 augustus 2010 19:02 Radio 5

Presentatie: Nora Romanesco

Bookmark and Share

Naar de online stream: klik hier

Een selectie van onderwerpen van het afgelopen jaar. Over de relatie tussen mens en machine, over waarom de burger boos is, over hersenstimulatie en over een keukenmeidenroman.

19.04-20.00 uur:
-Jos de Mul, cyberfilosoof. Hij houdt zich bezig met virtuele werelden. Jos de Mul is hoogleraar wijsgerige antropologie aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam. De Mul publiceert over de relatie tussen mens en machine. Zijn mensen eigenlijk nog wel echt onafhankelijk, autonoom? Of is dat een illusie? Binnenkort verschijnt van hem het boek Database Delirium. (Bewerking van 23-4-2010).
-Nelleke Noordervliet bespreekt: 'Waarom is de burger boos', van historicus Maarten van Rossem. (Bewerking van 5-3-2010).

20.04-21.00 uur:
-Dr. Damiaan Denys is arts, filosoof en hoogleraar psychiatrie verbonden aan de faculteit der Geneeskunde aan de Universiteit van Amsterdam. Een van zijn specialisaties is de ontwikkeling van diepe hersenstimulatie, oftewel het implanteren van elektrodes in het brein van mensen met ernstige angst- en dwangstoornissen. (Bewerking van 12-2-2010).
-Stine Jensen bespreekt 'Een keukenmeidenroman' van Kathryn Stockett. Opzienbarende en controversiele roman over de kloof tussen zwart en wit in het diepe zuiden van de VS. Verjoeg Dan Brown van de nummer 1 positie in de Amerikaanse literaire Top Vijf. (Bewerking van 12-2-2010). Presentatie: Nora Romanesco.

Naar de website: http://www.obalive.nl

E-mail: obalive@human.nl


kleiner | groter

security image
Schrijf de security code over


busy