Foto links: Susan Sontag door Annie Leibovitz (op Columbia News). Foto’s rechts: bladzijde uit het boek ‘A photographer’s life. 1999-2005′ van Annie Leibovitz
Hoofdredacteur van De Groene Amsterdammer Xandra Schutte plaatst voor ‘Dus ik ben’ twee beelden van essayist en schrijfster Susan Sontag naast elkaar: een foto van Sontag als gestileerde intellectueel en een serie controversiële foto’s van de dode, opgebaarde Sontag. De foto’s zijn gemaakt door fotografe Annie Leibovitz, Sontags vriendin.
Waarom dit beeld?
“Susan Sontag is de eerste vrouwelijke intellectueel die wereldberoemd werd dankzij fotografie. Als je naar de geschiedenis van de twintigste eeuw kijkt is dat bij veel schrijvers en denkers uiteindelijk zo gegaan. Het besef was gegroeid dat wie je bent niet alleen wordt bepaald door wat je doet, maar ook door het personage dat je laat zien op foto’s. En met een goede glamourfoto bereikte je heel wat meer mensen dan met een ingewikkeld essay.