Dus ik ben op: home ›› meedenker ›› jan van den berg

Meedenker uitgelicht

Jan van den Berg

Jan van den Berg

Jan van den Berg (1961) maakt, onder de naam Theater Adhoc, documentaire theatervoorstellingen over wetenschap. Samen met co-regisseur Hannie van den Bergh maakte Jan een documentaire over de zoektocht naar het Higgs-deeltje. Zie www.higgsdoc.nl.

Jan studeerde godgeleerdheid en wijsbegeerte aan de Katholieke Universiteit Nijmegen en, korte tijd, regie aan de Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten. Hij werkte o.a. voor de Toneelacademie Maastricht, De Balie en DasArts. 

  • 18 november 2009

    Ik weet niet wat ik zie, dus ik ben

    Jan van den Berg kiest als meedenker van ‘Dus ik ben‘ een beeld uit dat volgens hem iets wezenlijks zegt over ons mensen. Hij koos voor een foto waarop een nieuw type supernova te zien is, “een verschijnsel waarbij een ster op spectaculaire wijze explodeert”. Hij formuleert daarbij de frase: Ik weet niet wat ik zie, dus ik ben.

    Waarom dit beeld?
    “Omdat ik nauwelijks weet wat ik zie en omdat ik er – daarom? – zoveel mogelijk over te weten wil komen.”

     






Videopolls van meedenker