Dus ik ben op: home ›› meedenker ›› baukje prins

Meedenker uitgelicht

Baukje Prins

Baukje Prins

Baukje Prins is sinds november 2009 aangesteld als lector Burgerschap en Diversiteit. Ze was als universitair docent sociale en politieke filosofie verbonden aan de universiteiten van Amsterdam, Maastricht en Groningen.

In 2004 verscheen de herziene druk van 'Voorbij de onschuld', een boek over het debat over integratie in Nederland. Momenteel werkt ze aan een boek rond de levensverhalen van haar Friese en Molukse klasgenoten uit de jaren zestig (uitgeverij Augustus 2011).

  • 21 oktober 2010

    Ik verdraag, dus ik ben

    “Op het moment dat je verdraagt voel je echt dat je bent.” Dat zegt meedenker Baukje Prins, lector Burgerschap en Diversiteit aan de Haagse Hogeschool. Ze bespreekt voor ‘Dus ik ben’ een foto die zij tegenkwam op de website van de New York Times van twee vrouwen in de metro, een van hen gehuld in een niqaab. “Tolerantie is iets wat je moet opbrengen wanneer je met iets wordt geconfronteerd wat je moeilijk kan verdragen.” Baukje formuleert de frase: Ik verdraag, dus ik ben.

    Waarom dit beeld?
    “Ik koos voor dit beeld omdat de manier waarop de blonde vrouw naar haar buurvrouw kijkt wat mij betreft goed uitdrukking geeft aan het ongemak dat de orthodoxe islam in de westerse wereld teweegbrengt. Je ziet op het gezicht van de blonde vrouw een soort opmerkzaamheid. Ze vindt het niet echt prettig dat deze vrouw naast haar zit, maar ze oordeelt ook niet.”

     






Videopolls van meedenker