Dossiers:
Tags:
Het was vorige week, maar ik wist niet dat het bestond: de feestdag van de heilige Franciscus van Sales, de patroon van de journalisten. De paus vond het zo belangrijk dat hij zich uitsprak over de sociale media. En wat was het advies van de paus?
Zet die computer eens uit! Wees stil.
De paus verspreidde deze tekst:
"Het communicatieproces bestaat tegenwoordig voornamelijk uit vragen die een antwoord zoeken. Zoekmachines en sociale netwerken zijn een beginpunt geworden voor de communicatie voor vele mensen die advies, ideeën, informatie en antwoorden zoeken. (...) Als we de werkelijk belangrijke vragen willen herkennen en ons daarop willen richten, dan is stilte een waardevol goed dat ons in staat stelt gepaste onderscheiding uit te oefenen tegenover de overvloed aan stimuli en informatie die we ontvangen.”
Benedictus: Uiteindelijk laat deze constante stroom aan vragen de rusteloosheid van de mens zien, eindeloos op zoek naar de waarheid, van groter of kleiner belang, dat betekenis en hoop aan hun leven kan bieden.
Meer in het Reformatorisch Dagblad. Ik zou ook wel meer over de wijze woorden van de paus willen schrijven, maar ik zet nu even de computer uit.

Daily Pam
Max Pam verzorgt de wekelijkse OBA Live-rubriek 'Ketter en Geest'. In deze rubriek behandelt hij onderwerpen die 'van belang zijn voor goddelozen'.
Op human.nl verwijst hij elke dag naar een nieuwsbericht dat hij in de radiouitzending besproken heeft.
Zie ook The Max Pam Globe.
32 priesters op de vlucht 16 mei 2012
Achter de pro-Breiviksite 15 mei 2012
Inbidden 14 mei 2012
Gefronste wenkbrauwen 4 mei 2012
Van achter de geraniums 3 mei 2012Wekelijks overzicht van nieuws, debat, agenda, blogs en HUMAN producties

























