Meewerken aan 'Profiel' getuigt niet van al te veel bescheidenheid

dinsdag, 21 september 2010
Bookmark and Share

Een tweetal weken terug kwam de glossy 'Wubbo' uit, Ik hoorde de heer Ockels lovend over zichzelf spreken op Radio 1 en ik verwonderde me over de ijdelheid van sommige mensen.

Na wat humanistisch zelfonderzoek bedacht ik dat het meewerken aan een 'Profiel' toch ook niet van al te veel bescheidenheid getuigt.

Excuses zijn natuurlijk gemakkelijk te bedenken: 'Profiel is geen glossy', of: 'Je doet het voor Humanitas' of 'Je kan een humanistische boodschap overbrengen aan een groot publiek.' Maar toch, ook al is het me gevraagd en heb ik me niet opgedrongen, ik ben er toch met een zekere ijdelheid op ingegaan. En het is ook wel bijzonder om met een cameraploeg op je hielen de commissarissenvergadering van ING binnen te lopen. Of in een dorp in Tanzania gefilmd te worden als je als dank voor het advieswerk van SNV een geit krijgt aangeboden.

Zo'n cameraploeg geeft extra cachet aan je optreden: 'Gut, dat zal wel een belangrijk iemand zijn.'

Aan de andere kant loop je ook wel risico: zo lang gevolgd worden kan kanten van je in beeld brengen die je liever onbelicht zou hebben gelaten. En: je bent niet betrokken bij de eindredactie, dus je geeft je 'profiel' in handen van anderen. En al kan je het nog zo goed vinden met de programmamakers, je weet het toch nooit met die humanisten. Kritisch volkje, altijd eigenzinnige opinies, weet je wel. En hadden ze eigenlijk ook gefilmd hoe je die geit de volgende dag lekker hebt helpen oppeuzelen?

Enfin, ondanks het late tijdstip van de uitzending kijk ik er met spanning naar uit en ga ik er voor zitten. En ik hoop maar dat ik daarna niet Luther hoef te citeren die ooit schreef: "mijn publieke persoon is mij volledig onbekend."

Zondag 26 september is het 'Profiel' van Lodewijk de Waal te zien op Nederland 2 om 23:40. Lees voor meer informatie over deze 'Profiel'-uitzending ook het programmabericht.

Laatste reacties

Plaats reacties


kleiner | groter

security image
Schrijf de security code over


busy