Internationale Dag van de Vrede

Internationale Dag van de Vrede

zo 19 september 2010 13:00 - 17:00
Wolters-Noordhoffzaal, Bibliotheek Groningen Groningen
Ontmoeting
Bookmark and Share

Op initiatief van het Humanistisch Vredesberaad en in samenwerking met Humanistisch Verbond Groningen zal de Internationale dag van de Vrede met de uitreiking van de prijs voor Journalist voor de Vrede 2010 dit jaar in de Openbare Bibliotheek van Groningen plaats vinden. Iedereen is welkom tussen 13.00 en 17.00 uur, op zondag 19 september. De toegang is vrij.

Programma

13.15uur: opening
13.30uur: Publieksdebat: zijn wij verantwoordelijk voor vrede?
Na de inleiding door Marcel Brus (Int. Recht, RUG)  zal Leon Wecke (polemoloog uit Nijmegen) een presentatie geven over de effecten en alternatieven van veiligheidsstrategieën, waarna alle aanwezigen kunnen reageren. Gespreksleiding Wendela de Vries.

Kato en friends zorgen voor een uitgebalanceerd muzikaal intermezzo
De  jonge muziekgroep van Groninger Lyxander zal ons verrassen met speciaal geschreven liedjes op  raggae en andere muziek. 

16uur: Uitreiking van de prijs journalist voor de vrede 2010,
Het belang van onafhankelijke kwalitatief hoogwaardige verslaggeving (beweegreden voor de prijs voor vredesjournalistiek) zal worden toegelicht door Willem de Haan, waarna Minka Nijhuis (vredesjournalist 2009) de wisselprijs zal uitreiken aan de journalist voor 2010.
17.00uur: sluiting

Ook zullen medewerkers van UNICEF aanwezig zijn om meer te vertellen over kinderrechten.
Het VREDESMUSEUM zal aanwezig zijn met vredesmateriaal.

KINDEREN uit de omgeving worden hartelijk uitgenodigd om vredestekeningen te maken, uit de inzendingen kiezen we de 3 meest aansprekende tekeningen en ruilen die tegen een speciaal T-shirt!!

In de week voor en na 19 september zal de tentoonstelling “zicht op vrede” van het vredesmuseum in de bibliotheek te zien zijn.

De tentoongestelde tekeningen van jongeren uit de Filippijnen staan dit jaar in het teken van de rechten van het kind op onderwijs.

De middag is mogelijk door medewerking van:
Het Vredesmuseum, het Humanistisch Verbond afd. Groningen en de openbare bibliotheek en HIVOS.

Actuele informatie:  www.internationaledagvandevrede.org,  contact:   Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.


Locatie

Venue
Wolters-Noordhoffzaal, Bibliotheek Groningen
Straat
Oude Boteringestraat 18
Plaats
9712 GH Groningen
Land

That is known that money can make people autonomous. But how to act when someone has no cash? The only one way is to try to get the personal loans and just student loan.

0

JohnsonJuliet19

02 maart 2011


kleiner | groter

security image
Schrijf de security code over


busy